INWESTYCJE W GOSPODARSTWACH ROLNYCH
Beneficjent
Osoba fizyczna prowadząca na terenie Rzeczypospolitej Polskiej działalność jako posiadacz samoistny lub zależny gospodarstwa rolnego, bądź produkcję w działach specjalnych produkcji rolnej.
Osoby prawne zarejestrowane w KRS, prowadzące zgodnie z wpisem działalność rolniczą lub produkcję w działach specjalnych.
Warunki uzyskania pomocy
– gospodarstwo, którego dotyczy projekt jest prowadzone przez osobę o odpowiednich kwalifikacjach zawodowych
– gospodarstwo jest żywotne pod względem ekonomicznym lub osiągnie żywotność ekonomiczną po zakończeniu realizacji projektu
– gospodarstwo spełnia minimalne standardy w zakresie higieny, ochrony środowiska i warunków utrzymania zwierząt lub spełni je w momencie składania końcowego wniosku o płatność, stosownie do rodzaju prowadzonej produkcji
Zakres pomocy
Pomoc może być udzielona na realizację projektów, które mogą obejmować m.in.:
– zakup, budowę lub remont połączony z modernizacją budynków lub budowli służących produkcji rolnej
– zakup lub instalację maszyn, urządzeń lub narzędzi do produkcji rolnej
– zakup stada podstawowego zwierząt hodowlanych
– zakup, instalację lub budowę urządzeń służących ochronie środowiska
– zakup gruntów rolnych do 10% kosztów kwalifikowalnych projektu
Poziom pomocy
Maksymalna pomoc finansowa jaką może otrzymać beneficjent w okresie realizacji Programu czyli w latach 2004-2006 nie może przekroczyć 300 000 zł.
Pomoc udzielana jest w formie refundacji poniesionych kosztów kwalifikowalnych tj. kosztów które mogą podlegać współfinansowaniu.
Poziom pomocy wynosi 50 % kosztów kwalifikowalnych i może zostać podwyższony do 55 % – jeżeli o pomoc stara się „młody rolnik”, do 60 % – jeżeli gospodarstwo położone jest a terenie ONW lub do 65 % – jeżeli wnioskodawca jest „młodym rolnikiem” a gospodarstwo jest położone na ONW.
Terminy, pomoc
Wniosek wraz z wymaganymi załącznikami można składać w Oddziale Regionalnym ARiMR już od 16 sierpnia 2004 r. Za datę złożenia wniosku uznawana jest data kiedy, OR otrzyma i zarejestruje poprawnie wypełniony i kompletny wniosek. Przy przyjęciu wniosków w ramach dostępnych środków obowiązywać będzie zasada kolejności ich składania.
Wszelkie dodatkowe informacje oraz druk wniosku wraz z załącznikami można uzyskać w Gminnym Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach ul. Lubliniecka 5 tel. 3533-215 oraz w Filii GCKiI w Jawornicy ul. Szkolna tel. 3531-378 lub w Biurze Rejonowym ODR-u w Lublińcu Plac Konrada Mańki 10 tel. 3513-020. Ponadto w każdy czwartek tygodnia w Urzędzie Gminy dyżury pełni pracownik ODR. Dodatkowe informacje oraz druki dostępne są również na stronach: www.arimr.gov.pl orazwww.minrol.gov.pl
Informacje turystyczne
Straż Gminna
Odpady – podmenu
- Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi
- Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi
- Harmonogram odbioru odpadów
- Zasady segregacji
- Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny
- PSZOK
- Odpady w liczbach
- Przedsiębiorcy odbierający odpady komunalne
- Podstawy prawne
- Ciekawostki
- Kontakt – gospodarka odpadami
-
Urząd Gminy Kochanowice
Adres:ul. Wolności 5
42-713 Kochanowice
woj. śląskie
Telefon:34 3533 (100-102)
Email:gmina@kochanowice.pl