Druki zgłoszenia pobytu czasowego znajdują się na stronie bip.kochanowice.pl
II. Wymagane załączniki
brak
III. Dokumenty do wglądu
formularz „zgłoszenie pobytu czasowego”
dowód osobisty lub paszport
dokument potwierdzający tytuł prawny do lokalu (oryginał do wglądu) tj. w szczególności: umowa cywilno-prawna, wypis z księgi wieczystej, decyzja administracyjna lub orzeczenie sądu
IV. Opłaty*
brak
V. Termin załatwienia sprawy
W sytuacjach nieskomplikowanych od ręki.
VI. Miejsce i sposób załatwienia sprawy
Urząd Gminy Kochanowice, ul. Wolności 5, pokój nr 5
tel.: 34 3533 100 do 102 wew. 138
w godzinach:
poniedziałek: 7:30 – 15:30
wtorek: 7:30 – 16:00
środa: 7:30 – 15:30
czwartek: 7:30 – 15:30
piątek: 7:30 – 15:00
VII. Tryb odwoławczy
brak
VIII. Opłaty za odwołanie
brak
IX. Podstawa Prawna
Ustawa z dnia 10 kwietnia 1974 roku o ewidencji ludności i dowodach osobistych/Tekst jednolity Dz.U.2001 r Nr 87,poz.960 z późniejszymi zmianami/.
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 grudnia 2002 r w sprawie zgłaszania i przyjmowania danych niezbędnych do zameldowania i wymeldowania oraz prowadzenia ewidencji ludności utraconych dowodów osobistych /Dz.U. nr 236,poz.1999 z 2002 roku/.
X. Uwagi
Kto może wystąpić z wnioskiem/zainicjować sprawę: Osoba zobowiązana do zameldowania się na pobyt czasowy.
Za osobę nieposiadającą zdolności do czynności prawnych lub posiadającą ograniczoną zdolność do czynności prawnych obowiązek meldunkowy wykonuje jej przedstawiciel ustawowy, opiekun prawny lub inna osoba sprawująca nad nią faktyczną opiekę w miejscu ich wspólnego pobytu.
Potwierdzenia pobytu czasowego osoby zgłaszającej pobyt czasowy dokonuje właściciel lub inny podmiot dysponujący tytułem prawnym do lokalu na formularzu zgłoszenia pobytu czasowego.
Uwagi: Obywatel polski przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest obowiązany zameldować się w miejscu pobytu stałego lub czasowego najpóźniej w 30 dniu, licząc od dnia przybycia do tego miejsca.
Obywatel polski dokonuje zameldowania się na pobyt stały lub czasowy w formie pisemnej na formularzu w organie gminy właściwym ze względu na położenie nieruchomości, w której zamieszkuje, przedstawiając do wglądu dowód osobisty lub paszport.
Zameldowania się w miejscu pobytu czasowego można dopełnić przez pełnomocnika, legitymującego się pełnomocnictwem, po okazaniu przez pełnomocnika do wglądu jego dowodu osobistego lub paszportu.